KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sport

XXI. edycja Piastowskich Lig Szkolnych zakończona

XXI. edycja Piastowskich Lig Szkolnych zakończona

10-06-2015

Zawodami lekkoatletycznymi zakończyła się XXI. edycja Piastowskich Lig Szkolnych, czyli Liga Szkół Podstawowych oraz Gimnazjada, których symbolem sportowym jest 5 kół - przeplatających się ze sobą. (w odróżnieniu od kół olimpijskich, połączonych tylko szeregowo ze sobą).

Po całorocznej rywalizacji w 10. dyscyplinach sportowych podzielonych na 68 kategorii medalowych, w której brało udział ponad 800. uczniów, zwycięzcami zostały ponownie Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum nr 1.

W Lidze Szkół Podstawowych „walka o palmę pierwszeństwa” trwała dosłownie do ostatnich minut dziesięciomiesięcznych sportowych zmagań. Bowiem „Czwórka”, zdobywając łącznie 970 punktów ligowych, dopiero po tych ostatnich zawodach wyprzedziła „Jedynkę” zaledwie o 20 pl !

Uroczyste Zakończenie Piastowskich Lig Szkolnych odbędzie się po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 1 w dniu 18 czerwca o godzinie 12.00

Wyniki wszystkich zawodów w ramach XXI. edycji Piastowskich Lig Szkolnych zamieszczone są na stronie miejskiej: www.piastow.pl/Sport/Piastowskie Ligi Szkolne

Koordynator Piastowskich Lig Szkolnych: Jarosław Kurdziel
 

« Powrót