KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

Sport

Piast - Kasztelan Sierpc 2:1

31-10-2005

W 13 kolejce Międzyokręgowej Ligi Seniorów Piast wygrał na własnym boisku z MKS Kasztelan Sierpc 2:1. Bramki dla Piasta zdobyli: Patryk Wasilewski w 38 minucie oraz Paweł Krzemiński, dla Kasztelana bramkę w 66 minucie zdobył Piotr Erzin. Składy: MKS Piast - Bartoszewski, Krzeminski, Szczęśniak, M. Miszkurka, W. Miszkurka, Pachniak, (90` Przybyszewski), Michalski, Gorzkowski, Wiśniewski (46` Kowalkowski), Wasilewski, (74` Pluciński), Sienicki (85` Krajewski) MKS Kasztelan Sierpc - Ostapczuk, Michalski, Mousie, Sutkowski (46` Majchrzak), Krzewicki (85` Paczkowski), Cichocki, Lemanowicz, Kwiatkowski, Erzin (75` Rokicki), Trzciński, Chyżyński. Żółte kartki: Szczęśniak (Piast), Mousie, Lemanowicz, Trzciński (Kasztelan) Sędziowie: Łukasz Firus na liniach Krzysztof Jakubik, Jarosław Gozdek (Siedlce). Widzów: około 200 osób. Drużyna Kasztelana Sierpc przyjechała do Piastowa z nastawieniem wywiezienia remisu, a w jej składzie grali tak doświadczeni zawodnicy jak grający w Łódzkim Widzewie rosyjski bramkarz Siergiej Ostapczuk czy wypożyczeni z Wisły Płock Nigeryjczyk Mike Mousie i Jacek Majchrzak. Piastowianom trudno się przebić przez zmasowaną obronę gości, dwukrotnie groźnie w 30 i 35 minucie strzelał Michał Gorzowski lecz rosyjski golkiper Sierpczan nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później Michał Gorzkowski sprytnie podał do Patryka Wasilewskiego, który z bliska zdobył prowadzenie dla miejscowych. Także w drugiej połowie Piastowianie atakowali i 65 minucie arbiter podyktował rzut wolny z 18 metrów, który pięknym strzałem w okienko na bramkę zamienił Paweł Krzemiński. Minutę później nieuwaga defensywy Piasta kosztowała utratę bramki - piłkę z bliska do bramki Jarosława Bartoszewskiego wepchnął napastnik gości Piotr Erzin. Do końca spotkania Piast przeważał, lecz bramkarz gości bronił bardzo pewnie. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek jesiennych Piast zapewnił sobie koronę "króla jesieni" mając 7 punktów przewagi nad Orkanem Sochaczew i 8 punktów nad Naprzodem Zielonka. W najbliższą sobotę 05.11.05 o godzinie 13 Piastowian czeka ciężki mecz na stadionie Wisły Płock z zajmującym 4 miejsce w tabeli zespołem Mazowsza Płock.