KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

Sport

MAZOWIECKA LIGA SENIORÓW 14 KOLEJKA 2005-11-08

08-11-2005

Mazowsze Płock - Piast Piastów 2:0 (1:0) Bramki dla Mazowsza zdobyli: Tomasz Grudzień w 44 minucie oraz Łukasz Kiełbasa w 65 minucie. Składy: Mazowsze Płock - Ablewski, Sielewski, Dębicki, Figacz, Grudzień, Brzyski (65` Wiśniewski), Grabowski, Szczytniewski, (85` Szmit), Lemanowicz, Kiełbasa (87` Jarzynka), Rudnicki. MKS Piast - Bartoszewski, Krzeminski, Szczęśniak, M. Miszkurka, W. Miszkurka, Michalski, Wasilewski, Tabor (46` Przybyszewski, 80` Wiśniewski), Gorzkowski, Kowalkowski (75` Krajewski), Sienicki. Żółte kartki: Grabowski, Wiśniewski (Mazowsze),Tabor, Szczęśniak, Przybyszewski (Piast). Sędziowie: Józef Pochylski na liniach Tadeusz Stanios, Anna Zając (Radom). Widzów: około 200 osób. W spotkaniu 13 kolejki MLS Piastowianie doznali drugiej porażki w tym sezonie, tym razem ulegli silnemu zespołowi Mazowsza Płock. Spotkanie rozegrano na sztucznej murawie stadionu Wisły Płock. Pierwsza połowa nie zwiastowała porażki Piastowian, którzy w 20 minucie mogli zdobyć prowadzenie, kiedy to strzał z rzutu wolnego Pawła Krzemińskiego minimalnie minął słupek bramki Mazowsza. W 44 minucie po klasycznej kontrze zespołu z Połocka najlepszy zawodnik gospodarzy Tomasz Grudzień nie dał szans Jarosławowi Bartoszewskiemu. W drugiej połowie Piast ruszył do odrabiania strat lecz Tomasz Siennicki i Patryk Wasilewski nie wykorzystali sytuacji do pokonania świetnie broniącego Adama Ablewskiego. W 65 minucie po solowej akcji drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Kiełbasa. W 80 minucie groźniej kontuzji (złamanie nadgarstka) doznał Mariusz Przybyszewski, który będzie pauzował przez minimum dwa miesiące. Piastowianie nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając o 6 punktów drużyny Mazowsza Płock, Ursusa Warszawa i Orkana Sochaczew oraz o 7 punktów Naprzód Zielonki. W najbliższą sobotę 12 listopada o godzinie 13 Piast podejmuje w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zajmującą 7 lokatę Żuromińską Wkrę.