KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

Sport

Ostatni mecz Piasta rundy jesiennej w V lidze

14-11-2005

Piast - Wkra Żuromin 1:0 (1:0) Bramkę dla Piasta w 37 minucie z rzutu karnego zdobył Paweł Krzemiński. Składy: MKS Piast - Bartoszewski, Krzeminski, Szczęśniak, M. Miszkurka, W. Miszkurka, Pachniak, Michalski, Gorzkowski, Kowalkowski (75` Wiśniewski), Wasilewski, (60` Pluciński), Sienicki (85` Melich) Wkra Żuromin - Koczot, Pikalski, Marzec, Gołębiewski, Bółkowski, Dudek, Majchrzak, Opałka, Welenc, Garstka, Żelazny (82` Cegiełka) Żółte kartki: M. Miszkurka, Michalski (Piast), Koczot, Pikalski, Opałka, Welenc, Żelazny (Wkra). Czerwone kartki: W. Miszkurka (Piast), Opałka (Wkra). Sędziowie: Grzegorz Dąbrowski na liniach Paweł Janda, Janusz Kwaśniewski (Siedlce). Widzów: około 200 osób. W ostatniej kolejce rundy jesiennej Mazowieckiej Ligi Seniorów zespół Piasta pokonał groźną drużynę Wkry Żuromin, a jedyną bramka padła w 37 minucie spotkania kiedy to w polu karnym ekipy gości został faulowany Wojciech Kowalski a skutecznym wykonawcą jedenastki był niezawodny Paweł Krzemiński. Wcześniej Piastowianie zyskali wyraźną przewagę i już w pierwszym kwadransie mogli prowadzić conajmiej dwoma bramkami po strzałach Michała Gorzkowskiego i Tomasza Siennickiego. W drugiej połowie gra się zaostrzyła czego efektem było 7 żółtych kartek, a 5 minut przed końcem meczu za dwie Żółte kartki boisko opuścili: Mariusz Opałka z Wkry oraz Wojciech Miszkurka z Piasta, który kilka minut wcześniej trafił w poprzeczkę bramki gości. Piastowianie zakończyli runde jesienną na pozycji lidera z 37 punktami, bramki 32:13 i mają 6 punktów przewagi nad zespołami Mazowsza Płock i Ursusa Warszawa. W najbliższą sobotę 19. 11. 2005 o godzinie 12 Piast podejmuje w IV rundzie Pucharu Polski III ligowy Dolkan Ząbki I tym spotkaniem zakończy tegoroczne rozgrywki.