KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

Sport

PUCHAR POLSKI

21-11-2005

PUCHAR POLSKI Mazowieckiego Zwiąsku Piłki Nożnej VI runda Piast - Dolkan Ząbki 0:2 (0:1) Bramki dla Dolkana zdobyli: w 34 minucie Daniel Wysocki oraz Marcin Stańczyk w 70 minucie. Składy: MKS Piast - Bartoszewski, Krzeminski, Szczęśniak, Pachniak, M. Miszkurka, W. Miszkurka, Tabor (46` Wiśniewski), Gorzkowski (70` Krajewski), Kowalkowski (78` Wiśniewski), Sienicki, Pluciński (65` Michalski). Dolkan Ząbki - Matusiak, Dadacz, Rzepecki, Lendzion, Pikulski (46` Wojtczak), Piotr Stańczuk, Muzyka (75` Czeczeń), Stasiuk (46` Stańczyk), Paweł Stańczuk (80` Moczulaki), Wysocki. Sędziowie: Marcin Szulc na liniach: Tomasz Ziajkowski i Kamil Wójcik (Warszawa). Widzów: około 200 osób. Piłkarze Piasta ponieśli w rundzie jesiennej 2005 pierwszą porażkę na własnym stadionie ulegając nieznacznie w VI rundzie Pucharu Polski MZPN III-cio ligowemu Dolkanowi Ząbki, który przystąpił do spotkania w najsilniejszym składzie. W pierwszym kwadransie meczu goście zamknęli Piastowian na własnej połowie, lecz doświadczona defensywa Piasta nie dała się zaskoczyć. W 20 minucie po klasycznej kontrze zespołu Piasta strzelał głową Rafał Płuciński. Trzy minuty później z ostrego kąta strzelał Michał Grzegorzewski ale jak poprzednio bramkarz gości Dariusz Matusiak Był na posterunku. W 34 minucie Marcin Miszkurka nie upilnował najlepszego snajpera gości Daniela Wysockiego, który starzałem głową w długi róg zdobył prowadzenie dla Dolkana. W drugiej połowie obaj trenerzy wprowadzili na boisko po czterech rezerwowych graczy. W 70 minucie Marcin Stańczyk po podaniu Daniela Wysockiego pokonał Jarosława Bartoszewskiego. Goście do końcowego gwizdka pilnowali korzystnego rezultatu dającego im awans do VII rundy rozgrywek pucharowych MZPN. Piastowianie puchar mają już z "głowy" a kibice będą musiekli poczekać do marca przyszłego roku na V ligowe rozgrywki Mazowieckiej Ligi Seniorów.