KontaktKontakt Strona glownaStrona główna

Ogólne

I PIASTOWSKI TURNIEJ EKOLOGICZNY

15-05-2006

W poniedziałek dnia 24.04.2006r w naszej szkole odbył się I Piastowski Turniej Ekologiczny, w którym wzięli udział wytypowani uczniowie z klas drugich i trzecich piastowskich szkół podstawowych. Był to już finał - poprzednie etapy odbyły się w poszczególnych szkołach. Do naszej szkoły przybyły 6 - osobowe drużyny wraz z Opiekunami. Zarówno uczniowie klas drugich jak i trzecich musieli wykonać wiele różnorodnych zadań związanych z ekologią, ochroną środowiska oraz musieli wykazać się znajomością treści z edukacji przyrodniczo - środowiskowej ( zakres pytań został ustalony i podany wcześniej). Turniej poprowadziła p. Agnieszka Malicka, a pomagały jej nauczycielki z klas 1-3 SP 4 w Piastowie: p. Wanda Domańska oraz p. Katarzyna Walczak. W jury turnieju zasiedli i oceniali odpowiedzi uczniów: p. Paweł Wit ( przewodniczący); p. Wanda Paziewska ( nauczyciel Gimnazjum nr 1) oraz p. H. Czerwiec ( kierownik Klubu Novus). Przebieg turnieju obserwowała również pani metodyk Małgorzata Grudzińska. Na poziomie klas 2 puchar oraz I miejsce zdobyli uczniowie z naszej szkoły - SP 4. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP 2 a miejsce trzecie zajęli uczniowie z SP 1. Na poziomie klas 3 puchar oraz I miejsce zdobyli uczniowie ze SP nr 1. Miejsce drugie zajęli uczniowie z SP 2, a nasi uczniowie zajęli miejsce trzecie, zdobywając w sumie 25 p. Zadania postawione przed uczniami były bardzo różnorodne. Między innymi musieli oni odgadnąć i przyporządkować nazwy parków narodowych i zwierzęta, które w nich przebywają. Podczas przerwy w turnieju wystąpili uczniowie klasy 2a przygotowani przez p. Katarzynę Folgart. Zwycięzcy zanieśli do swoich szkół puchary i dyplomy; a wszyscy uczniowie oraz goście otrzymali kolorowe plakietki, kaktusiki, zakładki oraz kalendarze. Nagrody mogły zostać wręczone dzięki hojności sponsorów: - Burmistrza miasta Piastowa - oraz innych osób: p. Artura Sawickiego, p. Agnieszki Zbrzeznej. Organizatorzy I Piastowskiego Turnieju Ekologicznego pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji naszego projektu; oferując swoją pomoc pozwoliły uczniom naszej gminy zaprezentować swe umiejętności, wiadomości i talenty oraz zachęciły dzieci do wyrabiania w sobie postawy ekologa i przyjaciela środowiska. Pragniemy również podziękować pani mgr Hannie Kuran - Dyrektor SP 4 w Piastowie - za umożliwienie zorganizowania na terenie naszej szkoły tak dużej imprezy o charakterze proekologicznym. Organizatorzy I Piastowskiego Turnieju Ekologicznego: p. Wanda Domańska p. Agnieszka Malicka p. Katarzyna Walczak nauczycielki kształcenia zintegrowanego w SP 4 w Piastowie